Czytelnikom życzymy błogiego wylegiwania się na łące wśród kwiatów, jak to przydarzyło się bohaterom drugiego tomu przygód Ktośka! Pamiętajcie, proszę, o zabezpieczeniu się przed krwiożerczymi drapieżcami – komarami i kleszczami. Nie zapomniał o tym ani Ktosiek, ani jego tata. Dla ilustracji książki wśród łąkowych kwiatów. Miłej lektury na łonie natury i nie tylko…

A oto recenzja Zaczytanej Rolniczki z jej profilu na portalu społecznościowym!
„Druga część książki z cyklu Korzenie i Skrzydła. Jest to kontynuacja pierwszego tomu „Ktośka”, gdzie sam Ktosiek jest już dorosłym Michałem i ma swojego syna. W książce opisana jest wspaniała historia chłopca, który nie ma problemu, jak jego ojciec, z określeniem kim jest. Obu łączy fakt, że jeden nie miał przez długi czas ojca, a drugi „chwilowo” nie ma matki. I powiem szczerze, że wątek matki jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Niby jest, niby wiadomo co się dzieje, a mam wrażenie, że jest w innym miejscu niż się Adasiowi wydaje….
Chłopiec przeprowadza się wraz z ojcem do dziadków. Wraz z poznanymi po sąsiedzku dziećmi, przeżywa wiele fajnych, ciekawych przygód. Okazuje się, że równie ciekawe jest życie bez telefonu i dostępu do internetu.
Książka wciągająca dla mnie, na jeden wieczór, więc myślę, że jeszcze bardziej spodoba się dzieciom niż nawet część pierwsza. Pokazuje dzieciom świat widziany oczami drugiego dziecka, uczy i zmusza do zastanowienia się i porównania z samym sobą. Ukazuje wartości i myślenie małego człowieka.
Pełnowartościowa, głęboka i pełna przemyśleń. W dobie ogromu książek dostępnych dzisiaj, często książek „o niczym” lub „o niczym mądrym”, z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że to najlepsze książki, jakie zasilą skromna biblioteczkę moich pociech.”

#beatapiliszekslowinska #adtempus #zaczytanarolniczka #kosiek #ktosiek #ktosiek2 #ktosiek2.0 #seria #cykl #korzenieiskrzydla #bogateksiazki #madreksiazki #ksiazkiucza #ojciecisyn #dorastanie #przygody #prawdziwaprzyjazn #dzieciczytaja #mamaczyta #ksiazkidladzieci #ksiazkinawakacje #ksiazkazamiasttelefonu