WYDAWNICTWO  ADTEMPUS.PL

Dwa skrzydła

Obecnie w promocji. Zapraszamy do sklepu adtempus.pl!

.

Ktosiek – Feniks, Książka Przyjazna Dziecku 2019!

Autor: Beata Piliszek-Słowińska
Wydawnictwo: AdTempus
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Stron: 192
Format: 14.5×20.5 cm
Waga: 220 g
Numer ISBN: 97883946318-4-0
Kod paskowy (EAN): 9788394631840
Opis: tom I, seria Korzenie i skrzydła
Książka otrzymała Nagrodę Feniks w kategorii książki dla dzieci, a także wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku! W plebiscytach wortalu granice.pl utytułowano ją Najlepszą Książką Katolicką, Najlepszą dla Dzieci oraz w kategorii „Trudne tematy”.

Pełna uroku lektura dla dzieci i… dorosłych czytających dzieciom!
Do starego domu w małym mieście sprowadza się kilkuletni chłopiec, który poznając zakamarki zdziczałego ogrodu i okolicy, odkrywa… skomplikowane zasady rządzące światem i ludźmi. Zabawne przygody, pierwsze rozczarowania, dziecięce zauroczenia i pogoń za marzeniami prowadzą go do odkrycia, kim naprawdę jest.
Ktosiek jest fascynującą opowieścią o tym, że nie wolno tracić nadziei, choć czasami łatwiej zgubić się w świecie, niż w nim odnaleźć. To podróż w krainę minionego dzieciństwa, która ukazuje dorosłych widzianych oczami dzieci i dzieci w oczach dorosłych.
***
Ktosiek to książka piękna i poruszająca (…). Jedna z najmądrzejszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałem (…). Dzieci będą śledziły losy Ktośka z wypiekami na twarzy. Będą też zadawały rodzicom wiele pytań (…). Najwięcej na lekturze tej powieści zyskają dorośli, gdyż książka ta jest kopalnią myśli i obserwacji, wobec których nie da się przejść obojętnie – recenzent: ks. dr Marek Dziewiecki.

Mój zachwyt nie ma końca, a niebawem zabieram się za kolejne utwory tej autorki, o czym na pewno tu przeczytacie. Nieoceniona jest także skromność autorki, która jest bardzo serdecznym człowiekiem, a swoim talentem lubi bawić, rozczulać i sprawiać radość.
(…) Mam nadzieję, że „Ktosiek” znajdzie się w czołówce chętnie czytanych i przeczytanych książek przez wielu z Was. Ja serdecznie zachęcam i polecam!” – Marzena Kunicka-Porwisz, zaczytana.com.pl

Jestem bardzo wdzięczna autorce za serię o Ktośku. Beata Piliszek – Słowińska pokazuje jak ważna jest bliskość rodzica z dzieckiem, jak oboje tego potrzebują, jak oboje mogą czerpać od siebie. (…)
Bardzo polecamy oba tytuły, to jedne z tych książek które warto wspólnie odkryć – Karolina Zalewska, www.wNaszejBajce.pl

Zapraszamy do zapoznania się z innymi recenzjami na naszej stronie internetowej: https://adtempus.pl/recenzje-i-nagrody/

KSIĄŻKI

O AUTORCE

Beata Piliszek-Słowińska –  Autorka tomiku Rajskie jabłka (1994), monografii Początki sadownictwa w Grójeckiem (2007), dwutomowej powieści obyczajowej Przeszłość kończy się dzisiaj (nagroda w plebiscycie „Najlepsza Książka Katolicka 2017”, kategoria Literatura, granice.pl) i Łączą nas różnice (nagroda „Najlepsza Książka Katolicka 2018”, kategoria Proza, granice.pl). Opowieść dla dzieci Ktosiek w 2019 roku została nagrodzona Feniksem podczas Targów Wystawców Katolickich w Warszawie.